У 1928 р. на базі гончарів-кустарів у Василькові було організовано артіль ”Керамік”, яка випускала горщики, миски і макітри. 1934 р. її перейменували на Васильківський майоліковий завод ”Керамік”. 1956 р. розпочато генеральну реконструкцію підприємства й будівництва 18-квартирного будинку. Постала потреба у створенні дитячого садочка. На засіданні жіночої ради, якою керувала Бібік І.Ю., було прийнято рішення про переобладнання приміщення заводського гуртожитку в дитячий садок. У червні 1961 року дошкільний заклад гостинно відчинив  двері для дітей працівників майолікового заводу. Розпочали з благоустрою приміщень та території. На виставці досягнень народного господарства замовили дерева,  і територію дитячого садка озеленили горіхами, липами, каштанами, дубами. Два могутні красені-дуби і горіхи до цього часу прикрашають територію садочка.

    Першою завідуючою була Многолєт О.М. Опалення було пічне, водопостачання з власної криниці, викопаної на подвір'ї  дитячого садка.  У п’яти групах,  двох ясельних і трьох садкових,  було багато дітей. Садочок відвідували не лише діти працівників майолікового заводу, а й діти жителів міста. Вихователі і няні працювали у дві зміни, функціонувала нічна група. Майоліковий завод забезпечував садок харчуванням, меблями, іграшками, канцтоварами, м'яким інвентарем. Регулярно робив поточні і капітальні ремонти. В 1968-69 рр. в приміщення дошкільного закладу  підведено газ і воду.

    У 1976 р. О.М. Многолєт пішла на пенсію. Завідуючою призначили В.А. Глазатову. Вона поповнила дитячий садок м'яким інвентарем, килимами.

   У 1986 р. дитсадок очолила Т.Д. Шпильова. Під її керівництвом було добудовано медичний кабінет і спальню ясельної групи, ліжка - розкладайки замінили двоярусними ліжками.

   У 90-х роках, коли економічна ситуація в країні погіршилась і підприємства занепадали, майоліковий завод не став винятком. В садочок почали приймати дітей лише працівників заводу. З  п'яти діючих груп залишили чотири.

У вересні 1995 р. завідуючою дитсадка було  призначено Н.В. Сліпуху.  1998 р. в садочку зроблено реконструкцію: одну вивільнену групову кімнату переобладнано під музичну залу, оформлено методичний кабінет. Зі зміною стилю роботи керівника змінився не лише зовнішній вигляд садочка, а й наповнився новим змістом діяльності. Традиційними для дитячого садочка стали постановки дитячих опер, організовано роботу гуртка ”Ляльковий театр”.  У 2001 р. обладнано музей народознавства ”Бабусина світлиця”, оформлено виставку виробів кераміки.

   У серпні 2001 року було прийнято рішення про передачу дитсадка у комунальну власність міста.

   На сьогодні у  дитячому  садку функціонує чотири групи, які  відвідує 91 дитина. Стосунки між працівниками і вихованцями наближені до сімейних. Вихователі працюють у тісному контакті з батьками. Враховуючи запити і потреби батьків, практикується гнучкий режим відвідування, працює  група з продовженим робочим днем.

 Руками і стараннями колективу в садочку створена неповторна атмосфера домашнього затишку і тепла. Працівники закладу піклуються, щоб діти росли здоровими, гармонійно розвиненими, добре підготовленими до життя.

 

                                     Надія Сліпуха